Stulecie Rakowa – Mecz z Górnikiem

Stulecie Rakowa – Mecz z Górnikiem

STULECIE RAKOWA – MECZ Z GÓRNIKIEM W STYLU RETRO

W sobotę 20 marca Raków Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Będzie to spotkanie 22. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym drużyna Rakowa walcząc o ligowe punkty ma założyć historyczne koszulki. Takie, w jakich piłkarze „Racovii” grali sto lat temu. Stulecie Rakowa – Mecz z Górnikiem 

Historia Rakowa:

Robotniczy Klub Sportowy Raków Częstochowa Spółka Akcyjna – klub sportowy z Częstochowy założony w 1921 pod nazwą Racovia. Jego nazwa pochodzi od dzielnicy Raków, gdzie znajduje się siedziba klubu. Od sezonu 2019/20 klub po 21 latach przerwy występuje w Ekstraklasie.

Na Stulecie Rakowa – Mecz z Górnikiem

Mecz odbędzie się w Bełchatowie i będzie ligowym starciem, ale klub zapowiada, że będzie miał niecodzienną oprawę w klimacie retro. Podsumowując Raków – jak wiadomo – obchodzi właśnie 100-lecie powstania. Klub Sportowo-Footballowy „Racovia” powstał w marcu 1921 roku.

Dlatego Raków Częstochowa świętuje jubileusz już od początku roku. W mediach społecznościowych obecny herb klubu zastąpiły herby historyczne. Podobnie jest z zapowiedziami spotkań, których szata graficzna nawiązuje do historycznych emblematów.

Klub przygotował też na 100-lecie limitowaną kolekcję gadżetów. Godnym uwagi jest fakt – ważnym punktem obchodów będzie sobotnie spotkanie z Górnikiem z elementami retro. Na boisku oczywiście najważniejszy będzie aspekt sportowy i perspektywa zdobycia kolejnych ligowych punktów w walce o czołowe miejsca w Ekstraklasie (Raków zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, Górnik jest piąty).

Transmisja planowana jest na kanale Canal+ Sport, początek meczu o 17.30.

Na podstawie informacji do RKS Raków; grafiki: fragmenty z filmiku w stylu retro, zamieszczonego na oficjalnym profilu fb RKS Raków, w którym Jakub Arak zapowiada “Wielki Mecz”. 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj tez:

https://jurajskiklimat.pl/w-piatek-dwa-spektakle-w-naszym-teatrze/

Źródło:

UM Częstochowy

http://www.czestochowa.pl/