Sytuacja epidemiczna w Częstochowie

Sytuacja epidemiczna w Częstochowie

SYTUACJA EPIDEMICZNA W MIEŚCIE

W Częstochowie, podobnie jak prawie w całym kraju wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Sukcesywnie uruchamiane są dodatkowe łóżka przeznaczone dla pacjentów covidowych. 31 marca nowych zakażeń było aż 289, dziś 1 kwietnia – 208. Sytuacja epidemiczna w Częstochowie . W sumie według oficjalnych statystyk w Częstochowie zmarło z powodu Covid-19 od początku pandemii 352 osób. W (w ciągu ostatniej doby – 5) z 13012 zakażonych. 

Sytuacja epidemiczna w Częstochowie,

Sytuacja jest jeszcze w miarę stabilna, ale trudna. W Miejskim Szpitalu Zespolonym jest 138 miejsc covidowych (przedwczoraj szpital uruchomił dodatkowe 20 miejsc), w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce są 123 miejsca. Ponadto przygotowano także 22 miejsca w Lublińcu. W sumie więc ok. 300.
Zabezpieczono także 90 łóżek dla dzieci – w szpitalu w Blachowni i na Parkitce.
 Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację związaną z trzecią falą pandemii nie należy lekceważyć zagrożenia – mówi zastępca prezydenta Ryszard Stefaniak. – Przed nami trudny czas, bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie i naszych bliskich, ale także za wszystkich tych dla których zakażenie może oznaczać walkę o życie. Zachowujmy dystans, nośmy maseczki, bądźmy dla siebie życzliwi.
Teren miasta obsługują również dwa dodatkowe covidowe zespoły ratownictwa medycznego uruchomione 19 i 22 marca przez Stację Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie.
Ponadto, od 30 marca firma prywatna podpisała umowę na 3 dodatkowe zespoły do transportu medycznego pacjentów covidowych.
W chwili obecnej pogotowie miejskie oczekuje ok. 2-3 godzin na umieszczenie pacjenta w szpitalu i sporadycznie jest zmuszone wozić chorych do placówek medycznych w województwach ościennych: do Prudnika i do Kluczborka w województwie opolskim, a także Radomska w województwie łódzkim.

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

https://jurajskiklimat.pl/najblizsze-koncerty-online-bach-i-haydn/

 

Źródło:

UM Częstochowa

http://www.czestochowa.pl/