Szczepienia nauczycieli

Szczepienia nauczycieli
SZCZEPIENIA NAUCZYCIELI. KOLEJNY ETAP.
Od wtorku, 2 marca od godz. 8.00 ruszają  zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli oświatowych i akademickich w wieku do 69 lat. Będą trwać do 3 marca, do końca dnia. 
Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach.  Nauczyciele oświaty w Systemie Informacji Oświatowej. Dla nauczycieli akademickich – w systemie POL-on. Dyrektorzy szkół, placówek, rektorzy otrzymają szczegółowe informacje o terminach rejestracji nauczycieli z tej grupy wiekowej.
Zarejestrowani do szczepień będą również pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych, oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.
Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień, jak również pracownicy i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.
Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. Pozytywną rekomendację wydała  Rada Medyczna przy premierze – wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia zostaną  zaczepien i preparatem AstraZeneca.
Z wykorzystaniem informacji z ME
Źródło:
UM Częstochowa