Teatr im. Adama Mickiewicza

Teatr im. Adama Mickiewicza

Teatr im. Adama Mickiewicza. WZNOWIENIE DZIAŁALNOŚCI INSTYTUCJI KULTURY

W związku ze stopniowym luzowaniem obostrzeń już po długim weekendzie wznowi działalność część miejskich instytucji kultury. Pozostałe powinny zacząć działać pod koniec maja. 
Teatr im. Adama Mickiewicza
Teatr im. Adama Mickiewicza. Pomimo wstrzymania otwarcia teatrów dla publiczności do 29 maja, częstochowski Teatr zamierza intensywnie pracować nad nowymi pozycjami repertuarowymi.
Od 5 maja rozpoczną się próby nowej sztuki pt. „Strefa zero” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo (premiera planowana jest na 11 września w 20. rocznicę zamachu na WTC). Jeszcze w maju rozpoczną się próby do koncertu pamięci Piotra Machalicy pt. „ Dziś są moje imieniny” (planowane wystawienie – 29 czerwca). Odbywać się też będą doskonalące próby oraz nagranie sztuki „Pannonica”, której premierę przeniesiono z 8 maja na początek czerwca; trwać będą przygotowania do muzycznego widowiska pt. „Rytm w sercu”, realizowanego na zamówienie Wydziału Zdrowia UM Częstochowy (pokaz planowany na 11 czerwca).
Realizowane będą ponadto rozmaite działania aktorsko-promocyjne, emitowane w internecie.
Po otwarciu teatrów dla publiczności (przy max. 50% zajętych miejsc na widowni)w okresie od 29 maja do 30 czerwca Teatr im. Adama Mickiewicza zaplanował (zakładając, że będzie to możliwe) ponad 25 spektakli i koncertów.
Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy