Trzy wspaniale koncerty w filharmonii częstochowskiej już w marcu.

Trzy wspaniale koncerty w  filharmonii częstochowskiej już w marcu.
NA DZIEŃ KOBIET KRAJEWSKI SYMFONICZNIE
Trzy kolejne koncerty, będzie można usłyszeć do 14 marca w Filharmonii Częstochowskiej :Nie jesteś sama – Krajewski symfonicznie, Bardzo na dęte oraz koncert Katedry Muzyki UJD , serdecznie polecamy. 
W piątek, 5 marca o godz. 19.00 rozpocznie się koncert nie tylko dla pań – Nie jesteś sama – Krajewski symfonicznie.
Znani z projektów “Połońska śpiewa Osiecką” i “Młynarski symfonicznie” wokalistka Izabela Połońska i aranżer Leszek Kołodziejski przygotowali nowy projekt symfoniczny: “Nie jesteś sama – Krajewski Symfonicznie”, w którym przypomną piękne, wzruszające piosenki kompozytora. Wszystko w wysublimowanych, szanujących oryginał, aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Do udziału w tym projekcie udało się zaprosić wyjątkowego wokalistę Wojciecha Myrczka – laureata wielu wokalnych konkursów jazzowych w kraju i za granicą. Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka, Iza Połońska – śpiew, Wojtek Myrczek – śpiew, Leszek Kołodziejski – fortepian, akordeon, Michał Kobojek – saksofon, Michał Grott – gitara basowa, Radek Bolewski – perkusja. W programie znajdą się piosenki w większości do tekstów Agnieszki Osieckiej:  tytułowa „Nie jesteś sama”,  „Uciekaj, moje serce”, „Pod niebami”, „Sama chciała” i wiele innych.  Będzie przebojowo, lirycznie i sentymentalnie.
Cena biletów: 50 zł (normalny), 45 zł (ulgowy), 30 zł (UTW)
W środę, 10 marca o godz. 19.00 Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert kameralny Bardzo na dęte, podczas którego zaprezentuje się grupa instrumentów dętych Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Muzyka przeznaczona na zespoły instrumentów dętych przyjmowała różne formy, a jej źródeł należy szukać zarówno w tradycji wojskowej, jak i w praktyce muzycznej zespołów dworskich. Jej rozkwit przypadł na dobę klasycyzmu.
W Koncercie Bardzo na dęte usłyszymy trzy marsze wojskowe Beethovena (C-dur na orkiestrę wojskową „Zapfenstreich” i dwa F-dur na orkiestrę wojskową) oraz Marsz turecki Michaela Haydna, a także Mozartowską Gran Partitę, czyli Serenadę B-dur. Utwór składający się z siedmiu części jest jednym z najdłuższych niewokalnych utworów Mozarta. Gran Partita przeznaczona jest na trzynaście instrumentów dętych i łączy charakterystyczną dla kameralistyki umiejętność zestawiania barw poszczególnych instrumentów z równowagą i dostojeństwem brzmienia fragmentów tutti, które cechują muzykę symfoniczną.
Cena biletów: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (UTW)
Z kolei w piątek 12 marca, o godz. 19.00 w ramach obchodów 50-lecia Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza odbędzie się Koncert Katedry Muzyki UJD (przekładany od grudnia 2020).
W programie wieczoru: Sinfonietta na orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego, Koncert podwójny na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli oraz specjalnie w rocznicę lockdownu prawykonanie najnowszej kompozycji Korneliusza Wiatra pt. KORONA-19 – szkic na orkiestrę, chór i taśmę (…wszystkim na pierwszej linii…). Kompozycja realizowana w ramach stypendium twórczego MKiDN 2020.
Wystąpią: Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Jerzego Swobody, Ewa Jabłczyńska – gitara, Ewa Grabowska-Lis – akordeon, Chór Kameralny Katedry Muzyki UJD, Przemysław Jeziorowski – przygotowanie Chóru, Piotr Schmidt – trąbka, Roman Odoj – gitara, Korneliusz Wiatr – fortepian, Arkadiusz Suchara – bass, Michał Maliński – perkusja, Filip Celiński, Marek Kunicki – wizualizacje, Maciej Zagórski – prowadzenie koncertu.
Cena biletów: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (UTW)
Bilety do nabycia w kasie i na stronie www Filharmonii
Nadzwyczajne warunki uczestnictwa w imprezach Filharmonii Częstochowskiej:
Uczestnicy koncertów i imprez w Filharmonii zobowiązani są do:
  • zasłaniania nosa i ust, przy pomocy m.in.: maseczki ochronnej, zapewnionej we własnym zakresie, przez cały czas (również w czasie koncertu) przebywania na terenie Filharmonii
  • wypełnienia oświadczenia, można to zrobić wcześniej, pobierając ze strony Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCz_oswiadczenie
  • poddania się bezdotykowemu badaniu temperatury
  • dezynfekcji rąk
  • zachowania dystansu społecznego zwłaszcza w kolejce do Kasy lub przy wejściach na sale koncertowe
Filharmonia udostępnia publiczności 50% miejsc na sali koncertowej. Wyłączone miejsca są odpowiednio oznaczone na sali koncertowej
Filharmonia Częstochowska zachęca do korzystania ze zdalnych kanałów łączności z Kasą i innymi działami Filharmonii oraz z portalu sprzedaży i rezerwacji biletów on-line
KASA FILHARMONII tel. 795 451 438 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00
________________________________________
Kanał YouTube Filharmonii https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt
Profil Instagramowy Filharmonii www.instagram.com/filharmonia.czestochowska/
Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl
Impresariat Filharmonii tel. 34 324 18 54
Źródło:
Informacja Filharmonii Częstochowskiej. Foto: Zbigniew Burda (Iza Połońska z orkiestrą