Urząd Skarbowy on-line.

Urząd Skarbowy on-line.

URZĄD SKARBOWY ON-LINE

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której także częstochowianki i częstochowianie składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Wiele spraw z urzędem skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. Jeśli ktoś musi przyjść do urzędu skarbowego, powinien wcześniej umówić wizytę.

e-Urząd Skarbowy

Jest budowany etapami do września 2022 r. Już teraz zapewnia dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Daje też możliwość płatności online na rzecz organów skarbowych, zobaczenia historii płatności. Można również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy.

W serwisie można też złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań.

Swoje sprawy można załatwiać z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wizyta w urzędzie skarbowym

W sytuacjach, gdy nie można załatwić swojej sprawy elektronicznie lub przez telefon, zanim ktoś osobiście uda  się do urzędu skarbowego, musi umówić się i zarezerwować termin i godzinę swojej wizyty.  Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Wizyty nie trzeba umawiać jeśli jedynie ktoś chce zostawić dokumenty w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Więcej na podatki.gov.pl

Z wykorzystaniem informacji z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

UM Częstochowy