W hołdzie żołnierzom niezłomnym – Częstochowska Policja

W hołdzie żołnierzom niezłomnym – Częstochowska Policja

CZĘSTOCHOWSKA POLICJA W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM

1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci ” Żołnierzy Wyklętych “Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik, wraz ze swoimi zastępcami oddali hołd poległym żołnierzom.

70 lat temu w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego („Pług”, „Ludwik”) i jego towarzyszy walki. Tworzyli ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe ustanowione w 2011 roku. To dzień poświęcony pamięci zasług organizacji i grup niepodległościowych. Po zakończeniu II wojny światowej podjęły walkę o suwerenność i niepodległość. 1 marca oddajemy hołd poległym i zamordowanym w nierównej walce o demokratyczne społeczeństwo.

Dzisiaj, przed mszą poświęconą pamięci żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik wraz ze swoimi zastępcami – młodszym inspektorem Mariuszem Strzeleckim i podinspektor Grażyną Dudek złożyli kwiaty w hołdzie poległym Bohaterom.

 

Źródło:

https://czestochowa.policja.gov.pl/