W Porębie pojawiły się dwa piękne serca

W Porębie pojawiły się dwa piękne serca

W Porębie pod Miejskim Ośrodkiem Kultury , oraz w centrum miasta pojawiły się serca. Serca są niezwykle, ogromne i oczywiście czerwone 😉 W ten sposób Poręba zbiera nakrętki , które spełniają ważne marzenia.

Zwykle gospodarstwa domowe wyrzucają  je do kosza. Dobrze, jeśli do pojemnika przeznaczonego na plastiki. Wówczas nakrętki – bo o nich tutaj mowa – trafiają do recyklingu i dostają nowe życie. Można zrobić z nich jednak jeszcze lepszy pożytek. 

Jaki? – Zebrane w odpowiedniej ilości trafiają do firm, które w zamian za nakrętki przekazują fundusze na rzecz osób potrzebujących. Głównie leczenia, rehabilitacji lub sprzętu medycznego, na przykład wózka inwalidzkiego – tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie, który zdecydował się wziąć udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek.

W naszym mieście znajdziemy dwa serduszka do tego służące. W każdym z nich zmieści się około 700 litrów plastikowych nakrętek. Jedno serduszko stanęło na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury, niedaleko fontanny. Drugie w centrum Poręby, przy sklepie Biedronka.

– Teraz każdy z nas może łatwo i bez wysiłku wspomóc osoby potrzebujące. Nie ma chyba prostszego sposobu na pomaganie – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra i zachęca do zbierania nakrętek.
Wystarczy, że nakrętki z butelek po wodzie mineralnej czy innych napojach zbierać będziemy do woreczka u siebie w domu, a gdy ten będzie już pełny, zawartość wrzucimy do metalowego, czerwonego serca. Takich pojemników w naszych województwie znajdziemy więcej. Kilka z nich stanęło m.in. na terenie pobliskiego Zawiercia, w Podzamczu czy w  Szczekocinach.

Źródło:

UM Poręba