Weszli do mieszkania , by pobić i okraść lokatorów

Weszli do mieszkania , by pobić i okraść lokatorów

PODSTĘPEM WESZLI DO MIESZKANIA, BY POBIĆ I OKRAŚĆ LOKATORÓW

Policjanci z „szóstki” zatrzymali 4 mężczyzn , którzy w środku nocy wtargnęli do jednego z mieszkań w Częstochowie, a następnie używając przemocy i gazu pieprzowego okradli mieszkańców. Jak się okazało, to znani częstochowskiej Policji recydywiści. Decyzją sądu na 3 miesiące trafili do aresztu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 lutego w dzielnicy Raków. Około godziny 2.00 43-letni mężczyzna i jego 53-letnia partnerka usłyszeli, że ktoś się dobija do ich mieszkania. Zza drzwi odezwał się znajomy męski głos, dlatego kobieta otworzyła drzwi. Jednak zamiast mężczyzny, którego się spodziewała, do mieszkania wtargnęło 3 jego kolegów. Swoją wizytę rozpoczęli od pobicia mieszkańców i obezwładnienia ich przy użyciu gazu. Następnie wynieśli z mieszkania wszystko, co wartościowe. Lokatorzy nie byli w stanie rozpoznać sprawców, ponieważ mieli oni zakryte twarze. Do akcji wkroczyli częstochowscy kryminalni, którzy już następnego dnia zatrzymali sprawców tego brutanego rozboju.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. W związku z tym, że popełnili przestępstwo w warunkach recydywy, w więzieniu mogą spędzić nawet kilkanaście lat.

Źródło:

Policja Częstochowa