Założenia Programu Czyste Powietrze

Założenia Programu Czyste Powietrze

Założenia Programu Czyste Powietrze

Czyste powietrze. Spotkanie. 29.06.2021r.

Założenia Programu Czyste Powietrze. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym w dniu 29 czerwca 2021r. (wtorek), godz. 18.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Spotkanie poprowadzą pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach, którzy pomagają wypełniać indywidualne  wnioski mieszkańców w celu uzyskania dotacji.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się o założeniach Programu Czyste Powietrze i o rozliczaniu dotacji. Uzyskają odpowiedzi na pytania:

kto może złożyć wniosek?

na jakie przedsięwzięcia?

jaka jest wysokość dotacji?

jakie dokumenty są do aplikowania?

Założenia Programu Czyste Powietrze. Po spotkaniu przewidziano czas na pytania indywidualne. Zapraszamy.

Czyste Powietrze. Doradztwo dla mieszkańców

Dzięki programowi Czyste Powietrze na terenie gminy Żarki zostanie zlikwidowanych na ten moment 49 kopciuchów (23 na gaz, 18 na ekogroszek, 2 pellet, 1 pompa). Gmina Żarki na podstawie zawartego Porozumienia  z WFOSiGW w Katowicach realizuje obsługę wnioskodawców programu Czyste Powietrze. D

Dofinansowanie przekazywane jest w formie refundacji. Termin zwrotu środków to nawet kilka miesięcy od poprawnie przygotowanego wniosku o płatność.

– Do dziś przygotowano 58 wniosków na łączną sumę dotacji blisko 840 tysięcy złotych – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Wśród nich znalazły się: 23 wnioski na dofinansowanie podstawowe, 35 wnioski na dofinansowanie rozszerzone. Trwają prace również nad wnioskami rozliczającymi dofinansowanie, które są znacznie obszerniejsze i wymagają od mieszkańca dostarczenia szeregu dokumentów do prawidłowego rozliczenia dotacji.

Pierwsze oceny obsługiwanych mieszkańców potwierdzają, że  bez pomocy pracowników Gminy nie byliby w stanie zaaplikować o środki, bądź mieliby bardzo duży problem  w złożeniu wniosku o dofinansowanie, a tym bardziej wniosku rozliczającego. Dla porównania – gdy Gmina nie pośredniczyła w składaniu wniosków do WFOŚiGW w całym roku 2020 wpłynęło 37 wniosków o przyznanie dotacji, do obecnej chwili jak już wspomniano 58. Zakładamy, że liczba ta będzie stale rosnąć.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że sam proces otrzymania dotacji jest dość prosty, to zatwierdzenie wniosku rozliczającego oraz wypłata zainwestowanych środków to proces długotrwały. Z naszej praktyki wynika, ze mieszkańcy mogą liczyć na zwrot środków najwcześniej po pół roku od dnia złożenia wniosku o płatność.

 

Jurajskiklimat

Niezapomniane atrakcje, sprawdzone noclegi, skarby natury i kultury zebrane w jednym miejscu! Jurajskiklimat.pl to lokalny serwis internetowy poświęcony Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i całemu jej bogactwu ukrytemu w jaskiniach i grotach, w XIV-wiecznych warowniach czy na szczytach Skałek. Podpowiadamy, co warto zobaczyć na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jakie noclegi wybrać oraz jakie interesujące atrakcje na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwiedzić. Portal to doskonały przewodnik po szlakach turystycznych, imprezach poświęconych Jurze oraz ciekawostkom z regionu. Jesteśmy zawsze na czasie, z nową porcją newsów na temat tej wspaniałej części Polski.

 

JurajskiKlimat poleca, przeczytaj również:

Dlaczego Katedrę Wawelską odwiedza tak wiele turystów?

Jaki jest fenomen witaminy D3 i K2?

 

Źródło:

Urząd Miasta i Gminy Zarki