Zamieniła koronę na mundur

Zamieniła koronę na mundur

Zamieniła koronę na mundur.

Wyjątkowy Dzień z wyjątkową Kobietą. Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin we wspólnym projekcie ze śląską Policją.

Pasjonatka munduru zachęca osoby zainteresowane służbą do wstąpienia w policyjne szeregi. Miss postanowiła przekonać innych do pierwszego kroku i rozpoczęcia rekrutacji, sama pokonała 1 z etapów. Dlatego Anna-Maria Jaromin miała okazję przyjrzeć się pracy policjantów i sprawdzić umiejętności na strzelnicy oraz w siodle. Jej marzeniem jest służba w Policji Konnej.

Miss Polski – Anna Maria-Jaromi jest Ślązaczka

Aktualna Miss Polski – Anna Maria-Jaromin to z krwi i kości Ślązaczka mieszkająca w Katowicach. Studiuje na kierunku “Bezpieczeństwo Wewnętrzne” o profilu psychokryminalistyka i jak się okazuje, jest wielką pasjonatką munduru. Choć 22-latka teraz z dumą nosi koronę najpiękniejszej Polki, w wywiadach przyznaje, że jej marzeniem jest służba w Policji Konnej. I niech nikogo nie zwiodą pozory, że ta delikatna kobieta może sobie z takim wyzwaniem nie poradzić. Anna-Maria Jaromin jest bowiem utytułowanym jeźdźcem. Podsumowując ma na swoim koncie mistrzostwo Polski Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu w małej rundzie. Mistrzostwo Polski Amatorów w ujeżdżeniu w kategorii juniorów.

Podczas wspólnego projektu zamieniła koronę na mundur

Katowiczanka – zamieniła koronę na mundur ma także wiele predyspozycji przydatnych w formacjach mundurowych.Udowodniła, zamieniając na dwa dni swoją koronę i szarfę Miss Polski, na policyjny mundur. Anna-Maria przyjęła zaproszenie śląskich policjantów do zrealizowania wspólnego projektu. Postanowiła zmierzyć się z testem sprawności fizycznej, będącym jednym z etapów rekrutacji do służby w Policji. W ten sposób Miss chciała zachęcić osoby zainteresowane służbą w mundurze, do wstąpienia w policyjne szeregi. Na torze przeszkód 22-latka poradziła sobie doskonale. Ponadto posiadając umiejętność jazdy konnej, miała okazję sprawdzić się w siodle. Nowością był dla niej policyjny symulator strzelań, na którym również osiągnęła świetne wyniki.

Policje tworzą ludzie,

Takie umiejętności tylko udowadniają, że służba w Policji może okazać się zawodowym „strzałem w dziesiątkę”. Dlatego dla wielu osób, które obok posiadania określonych predyspozycji przydatnych w służbie, nie boją się wyzwań. Każdego dnia takich przykładów dostarczają mundurowi i podkreślają, że „Policję tworzą ludzie”. Zatem twórzmy ją razem! Niezmienne od lat pozostaje to, że Policję tworzą ludzie o wielu profesjach.  Posiadający różnorodne wykształcenie, specjalizujący się w różnych dziedzinach. Policjanci stale podnoszący kwalifikacje i doskonalący się zawodowo, przygotowani do niesienia pomocy i chronienia społeczeństwa wszędzie i w każdej sytuacji.

Ludzie z pasja

Miss Polski 2020 przyznaje, że Policja jest idealną formacją dla ludzi z pasją lub chęcią odkrycia jej w sobie, a jak wiadomo, jeśli człowiek może pracować realizując swoje zainteresowania, to często praca staje się jego pasją. Warto zatem zrobić ten ważny krok i spróbować swoich sił w rekrutacji do służby.

„Gdybym kiedyś kierowała się obawą o to, co ludzie pomyślą, nie byłabym dzisiaj w miejscu, w którym jestem. I choć droga do sukcesu nigdy nie jest prosta, to warto się z nią zmierzyć” – przekonuje niezwykła Polka, powołując się na swoje doświadczenia. Jak podkreśla, ludzie mają wiele talentów i możliwości, którym powinni zawierzyć, aby zrealizować swoje marzenia.

Zatem… zapraszamy w nasze szeregi! Przeczytaj o rekrutacji do Policji. 

Zachęcamy do obejrzenia fotogaleria z realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

Na zakończenie dziękujemy naszemu Gościowi Annie-Marii Jaromin – Miss Polski 2020 oraz reprezentującej ją agencji “Nowa Scena” -producentowi i organizatorowi międzynarodowych i polskich konkursów piękności. A także wszystkim policjantom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Pomysłodawcami projektu jest Zespół Prasowy KWP w Katowicach  przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie, Wydziałem Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach, OPP w Katowicach i SPPP w Częstochowie. Szczególne podziękowania kierujemy do Zespołu Policji Konnej w Częstochowie oraz do policyjnych fotografów: asp. sztab. Michała Piątka z jastrzębskiej jednostki, asp. sztab. Arkadiusza Ciozaka z Rudy Śląskiej, asp. sztab. Andrzeja Grucy oraz sierż. sztab. Aleksandra Vana z Częstochowy.

 

Jurajski klimat poleca, przeczytaj także:

https://jurajskiklimat.pl/seniorze-chron-oszczednosci/

Źródło:

https://slaska.policja.gov.pl/